Parashikimi 5 ditor

20181001-04

Pjesërisht i vranët dhe me diellE leht deri mesatare, Verilindje (NE)VerilindjeMesatare
NE[ 5 m/s - 9.9 m/s ]

Do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara. Vranësirat do të jenë më prezentë pasditeve ,por nuk parashikohet të ketë reshje të asnjë forme. Temperaturat minimale parashihet të lëvizin ndërmjet 5-9 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 19-23 gradë Celsius. Shtypja atmosferike do të ketë luhatje, por duke i ruajtur vlerat konstante. Indeksi UV në vlerat e normales. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimet e ndryshme, por dominues mbetet drejtimi i verilindjes.

Recent Posts